سنگسابی چیست و چرا هر ساختمانی نیاز به عملیات سنگسابی دارد؟

هر ساختمان تجاری و مسکونی بعد از گذشت مدت مدیدی  از تاریخ ساخت آن در قسمت سنگ فرش آن دچار رسوبات و پستی و بلندی هایی می شود که زیبایی ساختمان را تحت الشعاع قرار می دهد. در این صورت می توان با یک عملیات سنگسابی خوب و دقیق دوباره زیبایی را به ساختمان هدیه داد.

سنگسابی چیست و چرا هر ساختمانی نیاز به عملیات سنگسابی دارد؟

در اینجا این سؤال مطرح است که سنگسابی چیست؟ با توجه به اینکه این خدمت یکی از خدمات مهم در زمینه خدمات خانگی به شمار می‌رود. اما همچنان ابهامات زیادی در زمینه شیوه عمل و نتایج حاصله از سنگسابی در اذهان وجود دارد. در ادامه به‌طور مفصل به اطلاعاتی که درباره این خدمت مهم باید بدانیم اشاره خواهیم کرد.

 

در ادامه با این موارد آشنا می‌شویم

سنگسابی چیست و علت نیاز به خدمات سنگسابی کدام است؟

مراحل سنگسابی به چه شکل انجام می‌شود

شیوه تشخیص یک سنگسابی با کیفیت بالا چگونه است؟

هزینه خدمات سنگسابی چگونه محاسبه می‌شود؟

سنگسابی چیست و علت نیاز به خدمات سنگسابی کدام است؟

در ابتدا با این سؤال مواجه می‌شویم که یک تعریف ابتدایی از سنگسابی چیست؟

سنگسابی به مفهوم لایه روبی سطح سنگ است. اگر سنگ‌های کف یک ساختمان به‌تازگی به‌کاررفته باشند، ممکن است سطح روی سنگ‌ها باهم کاملاً هم‌تراز نباشد و یا اگر سنگ‌ها یک ساختمان مدت مدیدی است که از نصب آن‌ها گذشته باشد. در طی زمان بر جداره این سنگ‌ها گردوغبار و رسوباتی نشسته است که سنگ را از زیبایی اول خود انداخته باشد. پس درنتیجه برای هم‌تراز کردن سطوح سنگ و ترمیم رسوبات و حفره‌ها و لکه‌های ناشی از گذر زمان به خدمات سنگسابی نیاز مبرم داریم.

در اصل این سرویس از شاخه‌های فرعی سرویس کفسابی به شمار می‌رود. کفسابی خود یک سرویس ویژه‌ای است که شامل سرویس‌های سنگسابی، بتن سابی، موزاییک سابی، فرچه زنی سرامیک، کف شویی و … را در برمی‌گیرد.

سنگسابی

مراحل سنگسابی به چه شکل انجام می‌شود

کار سنگسابی توسط دستگاهی به نام ساب زن انجام می‌شود. معمولاً در حالت عادی در حین اجرای کفسابی، هر قطعه‌سنگ در حدود هشت مرتبه ساب زده می‌شود که این عملیات با لقمه‌های متفاوت دستگاه انجام می‌شود. لقمه مهم‌ترین بخش دستگاه سنگساب است. که شباهت زیادی به آجر یا قالب صابون جامد دارد. لقمه در قسمت زیرین دستگاه ساب‌زنی قرار می‌گیرد. و به‌وسیله آن سنگ دوباره جلا پیدا می‌کند و درخشان می‌شود. لقمه‌ها در انواع مختلفی می‌باشند که استفاده از هرکدام آن‌ها منجر به نتایج به خصوصی می‌شود. برای نمونه از لقمه 46 برای رفع پستی‌وبلندی‌های سنگ استفاده می‌شود یا از لقمه 60 برای پر کردن شیارها و درزهای روی سطح سنگ استفاده می‌گردد. و در انتها به‌وسیله لقمه ایتالیایی سنگ به‌صورت بی‌نظیری تمیز می‌شود و جلا پیدا می‌کند.

شیوه تشخیص یک سنگسابی با کیفیت بالا چگونه است؟

شاید خیلی از ریزه‌کاری‌ها را شرکت‌های خدماتی به شما گوشزد نمی‌کنند. اما شما می‌توانید با بررسی نکات زیر، در پایان یک سفارش، به چگونگی عملکرد و کیفیت انجام عملیات سنگسابی پی ببرید.

  • کف‌پوش سنگ در تمامی سطوح آن کاملاً یکدست و هم‌سطح به نظر برسد و میزان شفافیت و درخشندگی در تمام سطح کف‌پوش یکسان به نظر بیاید.
  • در بخش بندکشی، بندکشی کاملاً یکنواخت باشد و بین سنگ‌ها فضای خالی شکل نگرفته باشد.
  • بعد از پایان عملیات کفسابی، تمامی سطوح سنگ نظافت شده باشد و مواد اضافی ناشی از سنگسابی از روی کف‌پوش به‌طور کامل زدوده شود.
  • گوشه‌های دیوار که بخش‌های نسبتاً سختی برای کف‌سابی است به‌صورت دستی به‌طور مجزا ساب خورده باشد.
  • هیچ‌گونه پستی‌وبلندی در سطح سنگ مشاهده نشود.

 

سنگسابی

 

هزینه خدمات سنگسابی چگونه محاسبه می‌شود؟

در پایان باید گفت هزینه‌های پایانی مربوط به سنگسابی به یکسری عوامل بستگی دارد که برجسته‌ترین آن‌ها نوع سنگ و میزان محیط سنگ‌فرش است. در کنار متراژ، شکل محیطی که سنگ‌فرش شده نیز مهم است. برای نمونه سنگسابی یک سنگفرش مستطیل شکلی بسیار راحت تر از یک سنگفرش چندضلعی یا سه‌گوش است. در مورد نوع سنگ به‌کاررفته در سنگ‌فرش باید گفت هرچه نوع سنگ از جنس محکم‌تر و مقاوم‌تر باشد هزینه سنگسابی آن نیز بالاتر خواهد بود.

این نکته را در ذهن داشته باشید قبل از اقدام به ثبت سفارش ، حتماً در مورد شرکت‌های خدماتی سنگسابی و سرویس‌های مختلفی که ارائه می‌کنند، کنکاش کنید تا درنهایت از کیفیت بالاتری در زمینه عملیات کف‌سابی بهره‌مند شوید

در پایان باید گفت مجموعه خدماتی اسپارد با سال‌ها تجربه در زمینه کف‌سابی و با دارا بودن کادری مجرب و کاردان علاوه بر عملیات کف‌سابی، به هرگونه نیازهای ساختمانی شما از جمله نماشویی و نظافت را نیز با بهترین کیفیت و کمترین هزینه تأمین می‌کند.

 

 

جهت تماس بگیرید

سنگسابی

مطالب مرتبط

برچسب ها

فرم درخواست سرویس