ظرایف ساب زدن سنگ که شاید شما نمی دانید

سنگسابی به مجموعه کارهایی می‌گویند که طی آن یک‌لایه‌ای به ضخامت یک یا دو میلی‌متر از زنگار و کثیفی روی سنگ به‌وسیله لقمه‌های دستگاه ساب‌زنی زدوده شود و در انتهای کار سنگ کف ساختمان درخشان و تمیز و یکدست شود. ساب زدن سنگ به‌وسیله لقمه‌های دستگاه سنگسابی انجام می‌شود.

ظرایف ساب زدن سنگ که شاید شما نمی‌دانید

به‌وسیله یک دستگاه ساب زن سنگ و با استفاده از یک اپراتور کاردان سنگسابی می‌توانید کف‌پوش ساختمان خود را با ساب زدن سنگ، زیبا و درخشان کنید. سنگسابی به مجموعه کارهایی می‌گویند که طی آن یک‌لایه‌ای به ضخامت یک یا دو میلی‌متر از زنگار و کثیفی روی سنگ به‌وسیله لقمه‌های دستگاه ساب‌زنی زدوده شود و در انتهای کار سنگ کف ساختمان درخشان و تمیز و یکدست شود.

ساب زدن سنگ

در مورد خدمت سنگسابی، ظرایفی وجود دارد که کارشناس زبده کفسابی از آن‌ها مطلع است؛ اما این نیاز وجود دارد که شما به‌عنوان مالک ساختمان و مشتری این سرویس نیز با این ظرایف آشنا باشید تا در هنگام کار نیروی سنگ‌ساب از چندوچون و کیفیت کار سنگسابی سر دربیاورید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

آنچه در این مطلب می‌خوانید:

توجه به سطح خراشیدگی قبل از عملیات ساب زدن سنگ

هماهنگ و یکدست شدن ارتفاع لبه‌ها بعد از عملیات ساب زدن سنگ

جمع‌آوری فاضلاب در حین عملیات ساب زدن سنگ

سابِ خیس ترفندی گمراه‌کننده!

بهره بردن از دستگاه سه‌فاز به‌جای تک‌فاز

توجه به سطح خراشیدگی قبل از عملیات ساب زدن سنگ

قبل شروع به کار برای ساب زدن سنگ، اپراتور کف ساب باید عمق خراش‌ها و جرزهای روی سنگ را در نظر بگیرد. در طول زمان ممکن است که سنگ در اثر برخورد با اشیا مختلف آسیب ببیند و آثار خراش و شیار روی سنگ دیده شود در این صورت اپراتور کفسابی باید عمق درز و شکاف‌ها را در نظر بگیرد درصورتی‌که عمق درز و شکاف‌های سطوح بیشتر از حد استاندارد باشد باید قبل از عملیات کفسابی با روش‌های خاصی ترمیم شوند. این کار باعث می‌شود که در عملیات سنگسابی صرفه‌جویی شود و نیاز نباشد که کف ساختمان را به مدت زیادی کفسابی کرد و درعین‌حال لایه برداشته‌شده از روی سنگ نازک‌تر خواهد بود.

 

هماهنگ و یکدست شدن ارتفاع لبه‌ها بعد از عملیات ساب زدن سنگ

در پایان عملیات سنگسابی، باید لبه‌های سنگ کاملاً هماهنگ و یکدست شده باشند و سطوح مختلف سنگ هم‌تراز شوند. اگر به این اختلاف سطوح سنگ توجه نشود علاوه بر ظاهر زشتی که به کف‌پوش ساختمان می‌دهد باعث می‌شود انعکاس نور روی سطح سنگ پراکنده باشد؛ و درنتیجه سنگ درخشان و براق به نظر نیاید. پس باید به یاد داشت که در انتهای عملیات ساب زدن سنگ، حتماً کف ساختمان مورد بازبینی قرار گیرد؛ و ارتفاع لبه‌های سنگ با دقت رصد شود.

 

ساب زدن سنگ

جمع‌آوری فاضلاب در حین عملیات ساب زدن سنگ

فاضلابی که هنگام عملیات کفسابی شکل می‌گیرد نباید به مدت طولانی بر روی سطوح سنگ‌ها باقی بماند. چرا که بعد از مدتی خشک و محکم می‌شود و باعث می‌شود روی سطح سنگ زنگار و جرم ایجاد می‌شود و در ضمن باید بدانید که پساب ناشی از عملیات سنگسابی را به‌هیچ‌وجه درون فاضلاب شهری نریزید.

 

سابِ خیس ترفندی گمراه‌کننده!

در مورد ساب زدن سنگ به شیوه خشک این امتیاز وجود دارد سطحی که شما در عین عملیات سنگسابی مشاهده می‌کنید همان نتیجه کار است ولی در مورد سنگسابی خیس به دلیل وجود رطوبت در محل و انعکاس نور توسط آب این ذهنیت ایجاد می‌شود که نتیجه کار بسیار درخشان شده است درحالی‌که در ساب‌زنی خیس نتیجه کار بعد از عملیات کمی تیره‌تر از وضعیتی است که در حین سنگسابی مشاهده می‌کنید. پس حتماً به این موردتوجه داشته باشید.

 

بهره بردن از دستگاه سه‌فاز به‌جای تک‌فاز

درصورتی‌که در ساختمانتان از برق سه فاز استفاده می‌کنید از اپراتور سنگسابی بخواهید که عملیات سنگسابی را با برق 3 فاز انجام دهد. چرا که نتیجه عملیات سنگسابی با دستگاه 3 فاز اصلاً قابل قیاس با عملیات سنگسابی با دستگاه تک فاز نیست. با دستگاه 3 فاز عملیات کفسابی با کیفیتی بالاتر و هزینه به‌صرفه‌تر و البته با صرف زمان کمتر انجام می‌شود.

مواردی که ذکر شد باید حتماً توسط اپراتورهای کاردان و زبده سنگسابی مراعات شوند؛ اما بهتر است شما به‌عنوان مشتری و کارفرما از آن‌ها مطلع باشید. تا بتوانید بهتر به روند کار سنگسابی نظارت کنید؛ و در آخر به یاد داشته باشید برای سفارش عملیات سنگسابی به سراغ شرکت‌های با سابقه و کار بلد  در زمینه سنگسابی بروید تا همیشه بهترین نتیجه را دریافت کنید

جهت تماس بگیرید

ساب زدن سنگ

مطالب مرتبط

برچسب ها

فرم درخواست سرویس