گونه‌های مختلف کفسابی و ویژگی‌های آن

درزمینه انواع کفسابی می‌توان موارد متفاوتی را نام برد که هرکدام دارای ویژگی‌های متفاوت و ویژه‌ای هستند که این انتخاب را برای مشتریان گرامی راحت‌تر می‌کند. در اینجا در پی آن هستیم که چندگونه از کفسابی را به همراه ویژگی‌های کفسابی نام ببریم تا در انتخاب شما، جهت یک کفسابی عالی کمکی کرده باشیم

گونه‌های مختلف کفسابی و ویژگی‌های آن

درزمینه انواع کفسابی می‌توان موارد متفاوتی را نام برد که هرکدام دارای ویژگی‌های متفاوت و ویژه‌ای هستند که این انتخاب را برای مشتریان گرامی راحت‌تر می‌کند. در اینجا در پی آن هستیم که چندگونه از کفسابی را به همراه ویژگی‌های کفسابی نام ببریم تا با شناخت بهتر و بیشتر گونه‌ای که متناسب با شرایط شماست برای پاک کردن سنگ‌های کف‌پوش ساختمان تان انتخاب کنید.

 

ویژگی‌های کفسابی

 

عملیات کفسابی به‌وسیله فرچه سیمی

در این شیوه کفسابی، از وسیله‌ای به نام فرچه سیمی برای کفسابی استفاده می‌شود و سطح سنگ‌ها به‌وسیله آن سابیده می‌شود. در این شیوه کفسابی ویژگی های کفسابی تابعی از نحوه فرچه زدن است. این فرچه‌ها قدرت تمیزکنندگی بسیار خوبی نیز دارند اما پس از مدتی سنگ کف‌پوش دچار سیاهی و جرم می‌شود. علت آن این است که در این روش سنگ به شفافیت لازم برای درخشندگی نمی‌رسد.

اجرای عملیات کفسابی به‌صورت کامل و جامع

در این شیوه در ابتدا لایه رویی سنگ لایه‌برداری می‌شود و سنگ به سطح یکدستی دست خواهد یافت که البته شایان‌ذکر است در مراحل دیگر کفسابی نیز از این عملیات استفاده می‌شود. در مرحله پایانی با دقت بسیار بالا ساب براق‌کننده نیز مورداستفاده قرار می‌گیرد. این عمل باعث می‌شود سنگ شفاف‌تر از همیشه به نظر آید و پاک کردن آن نیز آسان‌تر باشد. این از ویژگی های کفسابی به صورت کامل است.

 

 

عملیات کفسابی به‌وسیله رزین

برخی از سنگ‌ها به‌گونه‌ای هستند که به‌راحتی می‌توان خلل و فرج موجود در آن‌ها را دید که برای نمونه می‌توان از سنگ تراورتن نام برد. همین عامل باعث می‌شود در زمان انجام عملیات کفسابی سوراخ‌ها و روزنه‌هایی بر روی سطح سنگ شکل بگیرد که برای رفع این معضل فرد ساب زن از ماده‌ای به نام رزین استفاده می‌کند؛ و داخل این سوراخ‌ها را به‌وسیله آن پر می‌کند؛ و وقتی از خشک شدن رزین داخل سوراخ‌ها مطمئن شد مجدداً شروع به ساب‌زنی سنگ می‌کند. در این شیوه صحیح تمام مراحل کفسابی تمام‌کمال انجام می‌شود و تنها فرق آن در رزین کاری روزنه‌های به وجود آمده است. این ویژگی‌های کفسابی با رزین است

ویژگی‌های کفسابی

عملیات پولیش‌کاری

در اکثر مواقع هنگامی‌که عملیات سنگ‌سابی به پایان می‌رسد کارفرما تمایل دارد بر روی سطح سنگ‌ها از مواد جامد یا مایعی که به نام پولیش معروف است، استفاده شود تا درخشندگی و شفافیت سطح سنگ‌ها بیشتر شود و فضای داخلی ساختمان زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسد. پولیش‌کاری از ویژگی کفسابی با کیفیت است.

 

جهت تماس بگیرید

مطالب مرتبط

برچسب ها

فرم درخواست سرویس